Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść




Wiadukt kolejowy (Wałbrzych - Niepodległości / LK 286), ul. Niepodległości, Wałbrzych
maras - Administrator: Wymiana na lepszy skan.
Budynek nr 51 (nie istnieje), ul. Armii Krajowej, Wałbrzych
vooiteg: Dopisałem jeszcze do trzech kolejnych budynków.
2019 - 2021 Budowa odcinka od ul. Wieniawskiego do ul. Wysockiego, Wałbrzych
vooiteg: Dopisałem do budowanej kładki.
Próg wodny, Wałbrzych
Petroniusz (admin): Zmień.
Dom nr 2, ul. Beniowskiego Maurycego, Wałbrzych
Petroniusz (admin): Dziennik Zachodni donosił, że przy ul. Beniowskiego 2, w podwórzu w dniu 15 listopada 1947 roku otwarto nowe przedszkole, "przeznaczone przede wszystkim dla dzieci licznie tu zamieszkałych kolejarzy. Zorganizowanie przedszkola oprócz pożytku dla 40 dzieci, przyniesie również ulgę matkom pracującym. W okolicznościowym przemówieniu dziękowano wszystkim, którzy przyczynili się do powstania przedszkola, ...

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

mietok - Administrator
t.ziemlicki@wp.pl
dariuszfaranciszek
mirek66
maras - Administrator
mirek66
foxi
foxi
Parsley
Parsley
Popski
marzipan
maras - Administrator
t.ziemlicki@wp.pl
Eufrozyna
Zbigniew Franczukowski (bynio)
Zbigniew Franczukowski (bynio)
Zbigniew Franczukowski (bynio)
Zbigniew Franczukowski (bynio)
Zbigniew Waluś
Jan R

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
Wałbrzyskie piekarnie upaństwowione w 1947 roku
Autor: bogdanow°, Data dodania: 2020-07-04 15:20:35, Aktualizacja: 2020-07-05 16:47:16, Odsłon: 649

Wykaz piekarń funkcjonujących w Wałbrzychu i Szczawnie-Zdroju do 1947 roku

Wykaz piekarń w Wałbrzychu i w przyległych miejscowościach (później włączonych do Wałbrzycha)

oraz w Szczawnie-Zdroju upaństwowionych w 1947 roku

Przytoczony spis piekarń (w dosłownym brzmieniu właściciela i adresu piekarni) pochodzi z wykazów przedsiębiorstw do upaństwowienia opublikowanych we Wrocławskim Dzienniku Wojewódzkim:

  • wykazu nr 6 (dziennik nr 3, 1947, poz. 15)

  • wykazu nr 7 (dziennik nr 4, 1947, poz. 19)

     

L.p.

Właściciel piekarni

Pełny adres piekarni

(przytoczony z dokumentów źródłowych)

Obecna lokalizcja byłej piekarni w przypadku zmiany nazwy ulicy; inne uwagi

1

Paul Heinze

Wałbrzych, 22-go Lipca 20

11-go Listopada

2

Max Stanek

Wałbrzych, 22-go Lipca 45

11-go Listopada

3

Wilhelm Burgel

Wałbrzych, 22-go Lipca 60

11-go Listopada

4

Paul Mueller

Wałbrzych, 22-go Lipca 66

11-go Listopada

5

Walter Gerad

Wałbrzych, 22-go Lipca 107

11-go Listopada

6

Paul Reyd

Wałbrzych, 22-go Lipca 138

11-go Listopada

7

Oswald Kuehner

Wałbrzych, 22-go Lipca 166

11-go Listopada

8

Erwin Rattmann

Wałbrzych, 22-go Lipca 192

11-go Listopada

9

Gertruda Hein

Wałbrzych, Niepodległości 10

 

10

Wernel Erimel

Wałbrzych, Niepodległości 37

 

11

Konrad Bittner

Wałbrzych, Niepodległości 72

 

12

Selma Rachne

Wałbrzych, Niepodległości 79

 

13

Fritz Ruprecht

Wałbrzych, Niepodległości 102

 

14

Herbert Kohler

Wałbrzych, Niepodległości 106

 

15

Wilhelm Ktamer

Wałbrzych, Niepodległości 127

 

16

Richard Wegner

Wałbrzych, Niepodległości 154

 

17

Karl Stein

Wałbrzych, Niepodległości 160

 

18

Gierlich

Wałbrzych, Niepodległości 172

 

19

Franz Hentschel

Wałbrzych, Niepodległości 199

 

20

Alfred Artels

Wałbrzych, Niepodległości 213

 

21

Ernst Rieger

Wałbrzych, Niepodległości 248

 

22

Paul Sangesel

Wałbrzych, Niepodległości 287

 

23

Oswald Franke

Wałbrzych, Roli-Żymierskiego 35

Piłsudskiego

24

Erich Birke

Wałbrzych, Roli-Żymierskiego 55

Piłsudskiego

25

Alfred Fischer

Wałbrzych, Roli-Żymierskiego 55

Piłsudskiego

26

Emil Posner

Wałbrzych, Roli-Żymierskiego 58

Piłsudskiego

27

Dawid Pause

Wałbrzych, Roli-Żymierskiego 64

Piłsudskiego

28

Josef Welzer

Wałbrzych, Roli-Żymierskiego 74

Piłsudskiego

29

Ewald Hirsch

Wałbrzych, Czerwonej Armii 10

Armii Krajowej

30

Herbert Biedrmann

Wałbrzych, Czerwonej Armii 24

Armii Krajowej

31

Robert Reidolf

Wałbrzych, Czerwonej Armii 42

Armii Krajowej

32

Hermann Teubert

Wałbrzych, Czerwonej Armii 77

Armii Krajowej

33

Hans Kubke

Wałbrzych, Czerwonej Armii 60

Armii Krajowej

34

Erich Breiter

Wałbrzych, Stalina 47

al. Wyzwolenia

35

Paul Berner

Wałbrzych, Stalina 50

al. Wyzwolenia

36

Oskar Gagwer

Wałbrzych, Mickiewicza 15

 

37

August Gische

Wałbrzych, Mickiewicza 30

 

38

Johann Niedergass

Wałbrzych, Mickiewicza 52

 

39

Paul Katte

Wałbrzych, Moniuszki 28

 

40

Reinhold Zimmermann

Wałbrzych, Moniuszki 102

 

41

Alfred Ulrich

Wałbrzych, Piotra Skargi 6

 

42

Josef Mueller

Wałbrzych, Piotra Skargi 28

 

43

Fritz Hilscher

Wałbrzych, Psie Pole 6

 

44

Konrad Frank

Wałbrzych, Psie Pole 30

 

45

Fritz Krause

Wałbrzych, Osóbki-Morawskiego

Lewartowskiego

46

Georg Schlegel

Wałbrzych, Ratuszowa 10

Dmowskiego

47

Karl Beims

Wałbrzych, Krakowska 9

Kopernika? (rozciągnięta nazwa do dawnej Buczka)

48

Oswald Gillner

Wałbrzych, Namysłowska 4

 

49

Hermann Schrotter

Wałbrzych, Staszica 10

 

50

Martha John

Wałbrzych, Przebieg 3

 

51

Edmund Heidolf

Wałbrzych, Paderewskiego 21

 

52

Willi Breier

Wałbrzych, Konopnickiej 16

 

53

Hermann Brosig

Wałbrzych, A. Pługa 8

 

54

Karl Hoetzel

Wałbrzych, Limanowskiego 2

 

55

Otto Dietrich

Wałbrzych, Szopena 16

 

56

Emil Myttczik

Wałbrzych, Słowackiego 15

 

57

Erich Elsner

Wałbrzych, Zajączka 1

 

58

Richard Munzel

Wałbrzych, Szkolna 2

 

59

Julius Nikolaus

Wałbrzych, pl. Wolności 13

pl. Magistracki 13

60

Konrad Kihmel

Wałbrzych, Rynek 15

 

61

Walter Thera

Biały Kamień, Traugutta 27

Andersa

62

Karl Puschmann

Biały Kamień, Traugutta 62

Andersa 62

63

August Olbricht

Biały Kamień, Traugutta 74

Andersa 74

64

Robert Bleicht

Biały Kamień, Traugutta 77

Andersa

65

Fritz Burgel

Biały Kamień, Traugutta 109

Andersa

66

Helmut Latussek

Biały Kamień, Traugutta 142

Andersa 142

67

Paul Ruthe

Biały Kamień, Traugutta 150

Andersa 150

68

Alferd Anders

Biały Kamień, Traugutta 161

Szczawno-Zdrój, Solicka 11?

69

Wilhelm Opitz

Biały Kamień, Traugutta 168

Andersa 168

70

Albert Schulz

Biały Kamień, Traugutta 184

Andersa 184

71

Walter Tiwke

Biały Kamień, Traugutta 204

Szczawno-Zdrój, Solicka 14?

72

Artur Schulz

Biały Kamień, Niepodległości 3

Wańkowicza

73

Hans Teige

Biały Kamień, Niepodległości 6

Wańkowicza

74

Erich Hubel

Biały Kamień, Kościuszki 5

Dąbrowskiego

75

Max Schael

Biały Kamień, Kościuszki 53

Przyjaciół Żołnierza

76

Josef Saner

Biały Kamień, Dworcowa 1

Daszyńskiego

77

Oswald Wieland

Biały Kamień, Dworcowa 28

Daszyńskiego

78

Gerhard Pasche

Biały Kamień, Piaskowa 1a

 

79

Josef Grund

Biały Kamień, Mikołajczyka 2

Dubois

80

Warc

Biały Kamień, Miłosna 2

 

81

Gerhard Scholz

Biały Kamień, Stalina 23

Konradów, Baczyńskiego

82

Arthur Brauer

Sobięcin, 1-go Maja 9

1-go Maja 150

83

Richard Tschirner

Sobięcin, 1-go Maja 25

1-go Maja

84

Josef Pitruszka

Sobięcin, Świdnicka 3

1-go Maja

85

Alfred Blaschke

Sobięcin, Świdnicka 10

1-go Maja 84

86

Emma Czekala

Sobięcin, Świdnicka 16

1-go Maja lub Wschodnia 1

87

Alfersd Petzold

Sobięcin, Wolności 11

1-go Maja

88

Martha Henke

Sobięcin, Wolności 13

1-go Maja

89

Karl Max

Sobięcin, Wolności 26

1-go Maja

90

Franz Puschmann

Sobięcin, Krakowska 14

Boguszów-Gorce (Os.Krakowskie), Krakowska 14

91

Paul Puder

Solice Dolne, Piasta 25

Wrocławska

92

Friedrich Wiener

Solice Dolne, Piasta 26

Wrocławska

93

Gerhard Becker

Solice Dolne, Piasta 44

Wrocławska

94

Alfred Schubert

Solice Dolne, Piasta 49

Wrocławska

95

Martin Henschel

Solice Dolne, Piasta 70

Wrocławska

96

Erich Kornetzky

Solice Dolne, Wałbrzyska 2

sic! (powinno być Piasta 2); Wrocławska

97

Julius Muecke

Solice Dolne, Mickiewicza 2

Lelewela

98

Richard Reichelt

Solice Dolne, Mickiewicza 20

Gagarina

99

Adolf Tschirpke

Solice Dolne, Słowackiego 38

Wieniawskiego 22

100

Heinrich Berger

Solice Dolne, Dolna 1

Równoległa 15

101

Herbert Cisk

Solice Dolne, Ustroń, Traugutta 51

Poniatów, Orkana

102

Paul Schneider

Solice Dolne, Ustroń, Traugutta 63

Poniatów, Orkana

103

Richard Meisner

Solice Dolne, Libichowa, Wiejska 7

Lubiechów, ?

104

Heinrich Opitz

Jedlina-Zdrój, Rusinów 175

Rusinowa, ?

105

Johann Nikilis

Jedlina-Zdrój, Rysinów, Wiejska 2

Rusinowa, ?

106

Erich Jaschke

Rysinów, Wiejska 16a

Rusinowa, ?

107

Arthur Keil

Jedlina-Zdrój, Rysinów, Wiejska 83a

Rusinowa, ?

108

Gerthard Jung

Jedlina-Zdrój, Rysinów, Główna 55

Rusinowa, ?

109

Artur Wehner

Solice Zdrój, Solicka 2

 

110

Franz Heissig

Solice Zdrój, Szopena 32

Łączyńskiego 48?

111

Paul Meleszyński

Solice Zdrój, Szopena 49

Szczawienko, Wieniawskiego 84?

112

Richard Wohlfahrt

Solice Zdrój, Słowackiego 6

Słowackiego 6

113

Tepsch

Solice Zdrój, Słowackiego 16

Słowackiego 16

114

Paul Matschinsky

Solice Zdrój, Sienkiewicza 40

Sienkiewicza 40

115

Reinhold Weinrich

Solice Zdrój, Skoszona 62

sic! (nazwa ulicy nie występuje w żadnym spisie ulic)

116

Fritz Krammer

Szczawno-Zdrój, Piaskowa Góra, Dolnośląska 21

Piaskowa Góra, Wrocławska

117

Herbert Schreiber

Solice Zdrój, Wałbrzyska 38

sic! (powinno być Dolnośląska 38); Wrocławska

118

Martin Koch

Solice Zdrój, Szkolna 11

Piaskowa Góra, Grota-Roweckiego

119

Heinrich Ulbrich

Solice Zdrój, Piaskowa 6

Piaskowa Góra, kard. Wyszyńskiego

120

Albert Sendler

Solice Zdrój, Piaskowa Góra

Piaskowa Góra

 

B.W.

 


/ /
heck | 2020-07-07 07:01:45 | edytowany: 2020-07-07 07:04:26
Pozycja nr 20 Niepodległości 213 - na zachowanych zdjęciach . widać imię Robert Artels czyżby piekarnia przeszła z ojca na syna?